Drewniane artykuły do domu i ogrodu.
  • Zmień widok:
  • prosty
  • szczegółowy

Dom i taras

Kto z nas nie marzy o długich letnich wieczorach na tarasie w świetle gwiazd przy lampce wina lub gorącej herbacie? To marzenie można łatwo spełnić organizując w ogrodzie przydomowy taras z desek tarasowych lub podestów! Do realizacji wystarczą dobry pomysł, kilka wolnych godzin i ktoś chętny do pomocy.

Aranżacja tarasu

Aranżacja tarasu zależy od możliwości przestrzennych oraz  potrzeb i planów przyszłych użytkowników. Dla entuzjastów przyrody i naturalnych materiałów polecamy drewnianą posadzkę. Deski na taras oraz podesty sprzedawane w sklepie Wooder.com są wykonane z sosny i zaimpregnowane ciśnieniowo. Można malować je dowolnym preparatem przeznaczonym do drewna. Taki taras można ozdobić wedle gustu lampionami, roślinami pnącymi lub kwiatami w ciekawych donicach. Bardzo popularne jest uprawianie na tarasie niewielkich drzewek iglastych.

Jeśli taras ma być przestrzenią dla rodziny, warto zastanowić się nad wygospodarowaniem miejsca na grill i stół ogrodowy. Taras może też doskonale służyć jako przydomowy plac zabaw – dzieciaki z pewnością ucieszą się z własnej huśtawki lub drewnianego domku.

Podesty i deski na taras - montaż

Deski montuje się bardzo prosto. Po określeniu koncepcji ich ułożenia i odpowiednim wymierzeniu przybijamy je do legarów. Legary łączą deski oraz chronią je przed bezpośrednim kontaktem z gruntem, co zapobiega przedostawaniu się wilgoci. W podobny sposób na legarach układa się podesty tarasowe.

Konserwacja

Drewno sosnowe, z którego tworzymy nasze deski na taras, meble ogrodowe i podesty tarasowe jest impregnowane metodą ciśnieniową. Środek impregnujący wniknął w strukturę drewna i zapewnia mu ochronę na okres dwóch lat. Dzięki temu zabiegowi drewno stosowane na zewnątrz jest odporne na działanie owadów i grzybów oraz wilgoci. Mimo impregnacji, aby zachować pożądany, estetyczny wygląd zalecamy malować drewno olejem minimum raz do roku. Szczególnie tyczy się to posadzki tarasowej. Olejowanie należy zacząć od oczyszczenia drewna wodą, następnie wysuszenia konserwowanej przestrzeni. Jeśli chcieliby Państwo nadać naszym produktom inną barwę jest to jak najbardziej możliwe za pomocą wszelkich preparatów do drewna użytkowanego zewnętrznie.

 

 

Pokaż więcejPokaż mniej

Dane adresowe

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Facebook
WOODER nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu