Drewniane artykuły do domu i ogrodu.
 • Zmień widok:
 • prosty
 • szczegółowy

Płoty drewniane

Wooder to miejsce, w którym każdy znajdzie odpowiedni dla siebie płot drewniany do wykorzystania w dowolnym  celu: jako ogrodzenie zewnętrzne, jako parawan, jako osłona, jako element dekoracyjny lub wydzielający. To dlatego, że wybór jest ogromny. Zdajemy sobie sprawę, że każdy Klient ma inny gust i inne wymagania, dlatego wciąż rozszerzamy naszą ofertę w tej kategorii.

Ogrodzenia drewniane to ważny element architektury ogrodowej. Pełnią one funkcję ochronną, dekoracyjną, oraz pozwalającą zachować prywatność. Mają wiele zalet w porównaniu do innego rodzaju ogrodzeń: są proste w montażu, tańsze, bardziej estetyczne, a przy odpowiedniej pielęgnacji mogą być także trwałe i wytrzymałe. Przede wszystkim jednak doskonale komponują się z ogrodową roślinnością i krajobrazem zdominowanym przez zieleń. Panele ogrodzeniowe drewniane to świetne tło dla kwiatów, drzewek owocowych i trawnika, a także funkcjonalna podpora dla pnączy.

Ogrodzenia drewniane – rodzaje i przeznaczenie

Płoty drewniane Wooder możemy podzielić m.in. ze względu na kolor (naturalny, brązowy lub szary), rodzaj impregnacji (ciśnieniowa lub malowanie zewnętrzne), rozmiar (np. 180x180, 180x90), formę (np. z ramą, sztachetowy, ażurowy) a także konstrukcję (lamelowe, szczelne, deskowe). Poniżej przedstawiam najpopularniejsze i polecane przez nas produkty:

 • lamelowe: to typowe panele ogrodzeniowe drewniane, w większości posiadające cienką ramę i listewki wypełniające. Nadają się do budowy niedługich ogrodzeń wolnostojących lub do osłony istniejącej już siatki ogrodzeniowej.
 • szczelne i deskowe w ramie: grubsze i bardziej wytrzymałe od lamelowych. Nadają się do budowy dłuższych ogrodzeń.
 • płot drewniany typu Holender, wśród których bestsellerem jest płot szary 180x180x4,4. Płoty te nie mają ramy, a ich konstrukcja nawiązuje do klasycznych płotów, w których sztachety ułożone są pionowo.
 • sztachetowe i myśliwskie: niższe płoty spełniające funkcję ogrodzeniową, ale nie osłonową.
 • kratki drewniane: często wykorzystywane jako przegrody wewnętrzne również na tarasach i na balkonach.

Panele ogrodzeniowe drewniane – montaż

Ogrodzenia drewniane buduje się łącząc ze sobą przęsła. Oto przykładowe sposoby na montaż płotów:

 • montaż do istniejącego ogrodzenia w formie siatki: w tym przypadku wystarczy przymocować płoty do siatki za pomocą np. tasiemek plastikowych tzw. trytytek.
 • budowa ogrodzenia wolnostojącego – montaż w ziemi: są na to dwa sposoby. Pierwszy polega na użyciu kotw wbijanych w ziemię, do których następnie mocowany jest słupek, a na sam koniec płot drewniany poprzez połączenie go ze słupkiem łącznikami. Drugi sposób zakłada użycie masy do montażu krawędziaków. Do wykopanego (za pomocą wiertnicy) w ziemi otworu wkłada się krawędziak (na minimum 50 cm) i zalewa masą poliuretanową, która po kilku minutach twardnieje. Do takiej konstrukcji można montować płot łącznikami.
 • budowa ogrodzenia wolnostojącego – montaż do betonu: aby postawić płoty, potrzebne będą słupki drewniane i kotwy przykręcane do betonu.  Kotwę stalową mocuje się do betonu przy użyciu kotwy chemicznej i specjalnych szpilek (do nawierconych wcześniej otworów), następnie do kotwy wkłada się słupek, a do słupka przytwierdza się przęsło łącznikami lub okuciami.
Pokaż więcejPokaż mniej
Potrzebujesz pomocy?
Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z naszego Poradnika, znajdziesz tam wiele bardzo przydatnych informacji na temat ogrodu i samych produktów!

Dane adresowe

YardLand Sp. z o.o.
ul. Rysia 1/1, 53-656 Wrocław
Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Darmowy TransportZamknij
WOODER nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu