Drewniane artykuły do domu i ogrodu.
  • Zmień widok:
  • prosty
  • szczegółowy

Podesty tarasowe

Dobrze zaplanowany, zadbany taras to wizytówka każdego domu oraz nietuzinkowa ozdoba balkonu. Wielu naszych klientów marzy o modnej drewnianej posadzce zewnętrznej. Przygotowaliśmy dla nich rewelacyjne rozwiązanie – szybkie w realizacji oraz rozsądne cenowo. Podesty drewniane są łatwe w montażu i dają wiele możliwości aranżacyjnych.

W naszym asortymencie dostępne są wykonane z suszonego drewna sosnowego podesty na taras, balkon lub do ogrodu. Pozwalają one stworzyć praktyczną, estetyczną i wytrzymałą posadzkę. Oferujemy elementy o powierzchni jednostronnie lub dwustronnie ryflowanej.

Podesty mają postać kwadratów, które można ze sobą zestawiać, osiągając prosty, a zarazem ciekawy wygląd. Powstająca w ten sposób podłoga na balkon lub na taras odznacza się solidnością. Jest to w dużej mierze zasługa impregnacji ciśnieniowej, która zabezpiecza naturalny surowiec przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Taki sposób konserwacji sprawia, że materiał nie jest podatny na deformacje bądź wnikanie pleśni. Dostępne w naszej ofercie produkty występują w kilku różnych wariantach kolorystycznych oraz wymiarowych.

Podesty drewniane dostosowane do Twoich potrzeb

W zależności od wielkości tarasu oraz Państwa pomysłu na jego aranżację oferujemy mniejsze podesty 30x30 cm i 40x40 cm oraz większej o boku 100 cm. W naszej ofercie znajdują się także podesty 50x50 cm w dwóch kolorach – naturalnej sosny oraz brązowym.

Podesty na taras – jak zamontować?

Zalecamy montować podesty bezpośrednio na posadzce tarasu lub mocując je do legarów.
W przypadku montażu podestu na legarach rekomendujemy obliczyć długość wkrętu na podstawie prostego wzoru – dodać do siebie grubość całkowitą podestu oraz grubość legara a następnie odjąć od tego 1 cm.

Konserwacja tarasu

Aby na długo zachować dobrą jakość i ładny wygląd tarasu zalecamy konserwować go dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Przed nakładaniem preparatów drewno należy oczyścić i wysuszyć na słońcu. Warto też usunąć drzazgi i wycieki żywiczne za pomocą papieru ściernego o odpowiedniej ziarnistości. Następnie zaolejować lub pomalować taras dedykowanym do drewna impregnatem. Nie zaleca się wykonywania prac konserwacyjnych podczas opadów atmosferycznych, w temperaturach powyżej 30 stopni Celsjusza oraz w trakcie mrozów. Jak dobrać środek konserwujący do swoich potrzeb dowiesz się tutaj.

Pokaż więcejPokaż mniej

Dane adresowe

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Facebook
WOODER nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu