Drewniane artykuły do domu i ogrodu.
 • Zmień widok:
 • prosty
 • szczegółowy

Płoty szczelne

Płoty szczelne naszej produkcji to wytrzymałe i estetyczne rozwiązania, będących skutecznym zabezpieczeniem domków jednorodzinnych czy działek. Proponowane przez nas ogrodzenia drewniane postaci płotów szczelnych, które z pewnością ochronią przed wizytą zwierząt oraz nieproszonych gości. Wyróżniają się one dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne. Specjalna impregnacja ciśnieniowa lub malowanie natryskowe zapewniają świetny wygląd przez długi czas. Nasz płot szczelny zapewnia także skuteczną ochronę przed wiatrem i spojrzeniami przechodniów. Oznacza to, że będziesz mógł swobodnie wypoczywać w gronie najbliższych. Standardowo każdy z płotów drewnianych posiada niezbędny certyfikat FSC, zapewniający legalne pochodzenie surowców, przeznaczonych do produkcji tego typu konstrukcji.

Płot szczelny – różnorodność kolorów i rozmiarów

W tej kategorii znajdują się panele ogrodzeniowe, które posiadają optymalne parametry, aby zbudować solidne i trwałe ogrodzenie drewniane. W porównaniu do płotów lamelowych posiadają grubszą ramę i deseczki wypełniające powierzchnię. Do wyboru są następujące rodzaje przęseł drewnianych:

 • w kolorze naturalnym: impregnowane ciśnieniowo, dostępne w dwóch rozmiarach (płot 180x180 i 180x90 cm). Są to najbardziej klasyczne, płoty drewniane, najchętniej wybierane przez osoby, które cenią naturalność, bądź chcą samodzielnie nadać im kolor.
 • w kolorze grafitowym: zdecydowany, ciemny kolor uzyskany poprzez malowanie zewnętrzne dekoracyjną powłoką. Dla osób lubiących nowoczesność. Dostępne w pełnych rozmiarach (180x180) lub połówki
 • w kolorze brązowym: te przęsła oferujemy w dwóch rozmiarach wysokości (180 i 90 cm) oraz standardowej szerokości (180 cm). A dla osób, szukających czegoś bardziej ozdobnego, polecamy konstrukcję z ażurowym wykończeniem u góry
 • z wykończeniem w kształcie łuku: jeśli panele ogrodowe drewniane mają służyć również do dekoracji, to będzie to idealny wybór
 • płot diagonalny: solidne przęsło z grubą ramą i przepięknym wzorem wypełniającym ramę w kształcie łuku. Niezwykle dekoracyjny a przy okazji wytrzymały płot w trzech wariantach wysokości
 • Furtka ogrodzeniowa z drewna: element komplementarny z płotami szczelnymi z tej kategorii.

Ogrodzenia drewniane - sposób montażu

Najczęściej płoty tego typu wykorzystuje się do budowy wolnostojących ogrodzeń zewnętrznych, krótszych lub dłuższych. Jest to niezwykle proste i zajmuje niedużo czasu. Oto najpopularniejsze sposoby montażu:

 • montaż w ziemi przy użyciu kotw: oprócz przęseł, potrzebne będą słupki (w tej samej wysokości co przęsło), kotwy wbijane do ziemi (tyle, ile słupków), łączniki i wkręty. Kotwy wbija się w ziemię i stawia na nich słupek. Następnie do słupków z dwóch stron przytwierdza się łącznikami płot
 • montaż w ziemi przy użyciu masy chemicznej: w tym przypadku należy zakupić słupki dłuższe o około 50-60 cm. W ziemi należy wywiercić dziurę za pomocą wiertnicy. Następnie umieścić tam słupek i zalać masą do montażu. Poczekać kilka minut, aż stwardnieje i można montować przęsło płotu szczelnego. Ten sposób stawiania ogrodzeń doskonale stabilizuje poszczególne przęsła ogrodowe.
 • montaż do betonu: w tym celu należy użyć kotw przykręcanych do betonu. Najbardziej polecanym przez nas sposobem jest połączenie ich z podłożem za pomocą kotwy chemicznej (masy wypełniającej nawiercone otwory) i tzw. szpilek (wsadzanych do masy, która twardnieje po kilkunastu minutach). Kolejne etapy są identyczne. Do kotwy mocuje się słupek a do słupka drewniane panele ogrodzeniowe.

Zbuduj płot drewniany z produktów Wooder

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko panele drewniane, ale także wszystkie niezbędne do ich montażu akcesoria. Aby cieszyć się ogrodzeniem przez długi czas, pamiętaj o systematycznej konserwacji, bowiem płot drewniany narażony jest na wiele czynników mogących wpływać na ich trwałość.

Pokaż więcejPokaż mniej

Dane adresowe

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Facebook
WOODER nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu