Drewniane artykuły do domu i ogrodu.
  • Zmień widok:
  • prosty
  • szczegółowy

Warzywnik drewniany

W nowoczesnych ogrodach  warzywa traktowane są na równi z roślinami ozdobnym. Miłośnicy upraw warzywnych mogą odetchnąć z ulgą, gdyż minęły już czasy wyraźnych podziałów na część rekreacyjno-ozdobną i część użytkową, kiedy warzywniki ukrywane były w niewidocznych miejscach i traktowane jak „wstydliwa część ogrodu”. Dzisiaj warzywnik jest kolorowy, efektowny i widoczny dla wszystkich, dlatego powinien być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim łatwy i szybki w pielęgnacji. 

Warzywniki drewniane

W ofercie wooder.com znajdą Państwo warzywniki drewniane o konstrukcji skrzyniowej oraz kontenerowej. Taka forma wydzielenia miejsca pod uprawę warzyw i ziół charakteryzuje się dużą uniwersalnością i może znaleźć zastosowanie w niemal każdej aranżacji ogrodowej, a dodatkowo dzięki wykorzystaniu naturalnego surowca budulcowego ma niewątpliwe walory ekologiczne. Ponadto warzywniki w formie skrzyń drewnianych to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają świeże warzywa, ale nie posiadają dużego ogrodu, ponieważ z powodzeniem można usytuować je na balkonie lub tarasie. 

Zalety drewnianych skrzyń i kontenerów na warzywa

  • Drewniane warzywniki doskonale wkomponowują się niemal w każdy typ ogrodu
  • Dzięki wyższej temperaturze i lepszemu spulchnieniu gleby w skrzyni rośliny dojrzewają szybciej niż na tradycyjnych grządkach
  • Umieszczenie roślin w podwyższonej i ograniczonej przestrzeni ułatwia pielenie
  • Drewno jako surowiec naturalny nie reaguje chemicznie z glebą i dodaje przestrzeni ekologicznego charakteru
  • Nakrywając skrzynię folią lub szkłem można wykorzystać ją jako inspekt zapewniając warzywom optymalne warunki rozwoju w przypadku niższych temperatur
  • Skrzynie wykonane z drewna pozwalają na estetyczne połącznie części użytkowej ogrodu z częścią ozdobną, zwłaszcza gdy połączymy ze sobą na jednej grządce kolorowo kwitnące kwiaty z popularnymi warzywami, jak marchew, czy sałata.
  • Do skrzyń wysypuje się nowe podłoże odpowiednie dla warzyw, co rozwiązuje problem, gdy ziemia w naszym ogrodzie jest zbyt gliniasta i zbita, by założyć na niej bezpośrednią grządkę

 

Różnorodne warianty

Świadomość możliwości jakie dają warzywniki drewniane ciągle rośnie, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów staramy się ciągle wzbogacać naszą ofertę. Na wooder.com znajdą państwo tradycyjny drewniany zielnik kontenerowy bez dna, jak i zielniki skrzyniowe z dołączaną agrowłókniną przepuszczającą wodę. Dla miłośników ziół hodowanych na balkonie lub tarasie oferujemy stojący warzywnik z nóżkami zapewniający najwyższą wygodę i łatwość pielęgnacji roślin. Ciekawą propozycją dla ogrodników lubiących nietypowe rozwiązania jest trójpoziomowy warzywnik pozwalający na kaskadowe nasadzenie ziół lub drobnych warzyw.

Dbając o ekologię większość produktów drewnianych zabezpieczamy obojętną dla środowiska metodą impregnacji ciśnieniowej, dzięki czemu drewno uzyskuje najwyższą odporność na korozję biologiczną. Jednak dla wszystkich tych, dla których drewno jest pasją oferujemy także warzywnik z suszonego drewna sosnowego, który można zabezpieczyć we własnym zakresie dowolnym preparatem do konserwacji drewna ogrodowego.

Pokaż więcejPokaż mniej

Dane adresowe

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Facebook
WOODER nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu