Drewniane artykuły do domu i ogrodu.

Płoty lamelowe – dlaczego warto zdecydować się na drewniane ogrodzenie ogrodu?

Płoty lamelowe – dlaczego warto zdecydować się na drewniane ogrodzenie ogrodu?

Estetyczne, lekkie konstrukcje wykonane z naturalnego drewna. Świetnie sprawdzą się na tarasie, w przydomowym ogrodzie lub na balkonie. Płoty lamelowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują solidnego płotu ogrodowego, który jednocześnie będzie pomysłową i praktyczną dekoracją. Za wyborem drewnianego płotu lamelowego przemawia też cena, tym bardziej, że właściwie zaimpregnowane panele ogrodowe mogą atrakcyjnie prezentować się przez wiele lat.

 Ogrodzenie drewniane stanowi jeden z najczęściej wybieranych rodzajów płotu ogrodowego. To rozwiązanie doskonale współgra z wieloma aranżacjami domu lub ogrodu oraz przywołuje sielski klimat polskiej wsi w otoczeniu domów jednorodzinnych. Ogrodzenie drewniane tworzy bardzo spójną kompozycję z zielenią kwiatów lub krzewów, dzięki czemu ogród prezentuje się atrakcyjnie zarówno z zewnątrz, jak i od środka. W tradycyjnej wersji drewniane płoty ogrodowe budowane są w formie konstrukcji wypełnionej sztachetami. Nowocześniejszym i tańszym rozwiązaniem są płoty lamelowe, sprzedawane w formie gotowych paneli ogrodowych wykonanych z naturalnego drewna.

Płot drewniany lamelowy – zalety

 Ogród to przestrzeń, w której możemy się wyciszyć i zrelaksować. Wieczorny grill z rodziną lub przyjaciółmi, kąpiele w dmuchanym basenie lub długie godziny spędzone na leżaku w słońcu. Panele ogrodowe stanowią skuteczną barierę, która osłoni przestrzeń ogrodu, zapewniając spokój i komfort wypoczynku.

 Dużą zaletą płotów lamelowych jest również prosty i niewymagający profesjonalnego przygotowania montaż. To idealny sposób, by w krótkim czasie postawić drewniane ogrodzenie ogrodu. Montaż paneli ogrodowych jest na tyle łatwy, że można przeprowadzić go samodzielnie, nie ponosząc dodatkowych kosztów związanych z mocowaniem ogrodzenia.

 Płot ogrodowy to nie tylko element aranżacji przestrzeni, ale także jej ozdoba. Różnorodność kształtów i kolorów paneli ogrodowych pozwala z łatwością dopasować ogrodzenie do stylu, w jakim został zaprojektowany ogród. W ofercie producentów znajdziemy zarówno ciasno plecione, pełne płoty lamelowe, jak również ozdobne, ażurowe konstrukcje.

 Płoty lamelowe pełne lub ażurowe

 Solidny płot drewniany lamelowy to doskonała alternatywa dla tradycyjnego płotu ogrodowego. Ciasno plecione ogrodzenie drewniane będzie trwałą i niezawodną ochroną naszej prywatności. Pełne płoty lamelowe sprawdzą się także jako dodatkowe ogrodzenie drewniane umieszczone w przestrzeni ogrodu. Skutecznie zasłonią pozostałości po startym ogrodzeniu – zniszczonej podmurówce lub nieestetycznej siatce. Mogą także osłonić od wiatru powierzchnię tarasu, czyniąc z niej spokojną strefę relaksu.

 W przypadku ażurowych płotów lamelowych na uwagę zasługuje ich walor dekoracyjny. Jako ozdobny element aranżacji przestrzeni doskonale sprawdzą się w ramach podziału ogrodu na poszczególne zakątki. Dzięki panelom ogrodowym możemy wydzielić specjalne miejsce na grilla lub zasłonić mniej atrakcyjną część ogrodu. Ażurowy drewniany płot lamelowy przepuszcza promienie słoneczne, co korzystnie wpływa na rozwój warzyw i roślin ogrodowych. Można je wykorzystać także do uprawy pnących odmian hortensji, róży i innego rodzaju pnączy, będących fantastyczną ozdobą ogrodu.

 Płoty lamelowe – łatwe w montażu

 Montaż paneli ogrodowych jest stosunkowo łatwy i o wiele mniej czasochłonny niż postawienie innego typu ogrodzeń drewnianych. Płoty lamelowe zamontować można jako samodzielną konstrukcję zarówno na podłożu naturalnym, jak i twardym, a także przytwierdzić do istniejącego ogrodzenia. Aby zamontować panele ogrodowe bezpośrednio do gruntu, należy zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria – drewniane słupki i metalowe kotwy. Zanim umieścimy słupek w kotwie, należy zabezpieczyć go przed wilgocią na styku drewna i gruntu. Do ustawienia drewnianego płotu na betonie lub kostce wykorzystuje się specjalne podstawy do słupków przykręcane śrubami. Ich rozmiar powinien być dopasowany do wymiarów słupka. Do siatki lub innego rodzaju istniejącego ogrodzenia panele ogrodowe zamocować można za pomocą opasek zaciskowych lub drutów.

 Jak zachować trwałość drewnianego ogrodzenia na dłużej?

 Płot ogrodowy wykonany z naturalnego drewna również może być solidny i trwały. Wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Najskuteczniejszym sposobem dbania o wygląd drewnianego płotu lamelowego jest regularna impregnacja, która zabezpieczy go przed wilgocią. Na rynku dostępne są preparaty wyłącznie impregnujące oraz takie o działaniu również dekoracyjnym – droższe, ale podkreślające barwę materiału i rysy słojów. Niezależnie od wyboru, preparat impregnacyjny najlepiej nakładać wiosną, co roku dodając kolejną warstwę. Ogrodzenie należy wcześniej oczyścić z nalotu oraz mchu. Powierzchnię paneli ogrodowych trzeba także dokładnie oszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym. Dzięki właściwej pielęgnacji drewniany płot ogrodowy będzie stanowił trwałą i estetyczną osłonę ogrodu i zachowa atrakcyjny wygląd mimo upływu lat.

Dane adresowe

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Facebook
WOODER nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu