Drewniane artykuły do domu i ogrodu.

Zaplanuj swój sezon ogrodowy!

Zaplanuj swój sezon ogrodowy!

Dzień coraz dłuższy, słońce coraz wyżej, i coraz częściej zaglądamy myślami do naszych ogrodów. Czasami marzymy o wylegiwaniu się na leżaku w cieniu jabłoni, a czasami planujemy zakup kosiarki do trawy. O czym warto pomyśleć jeszcze przed sezonem?

Po pierwsze najważniejsze – rośliny!

Bo przecież to one tworzą ogród! Jego klimat i charakter zależy od tego, co będzie tam rosło, kwitło i owocowało. Dopilnuj, aby w tym roku nie przegapić pory sadzenia swoich ulubionych warzyw. Zapisz w kalendarzu wszystkie swoje priorytety związane z uprawą kwiatów, owoców i drzewek. Co warto wiedzieć?

  • W Internecie oraz w prasie branżowej dostępne są specjalne kalendarze dla ogrodników i działkowców. Warto zaopatrzyć się w taki harmonogram i zaznaczyć wszystkie ważne daty, które mogą dotyczyć Twojego ogrodu. Chcesz posadzić pomidory, rozpocząć uprawę ziół lub udekorować ogród nowymi kwiatami? Każda roślina wymaga indywidualnego podejścia, więc trzeba solidnie przygotować się, aby nie zapomnieć o terminach.
  • W lutym, marcu oraz kwietniu, w różnych miejscach Polski, odbywają się targi i wystawy ogrodnicze. Jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem, warto wybrać się na taki event i poszukać inspiracji.

Prace ogrodowe

Po drugie – architektura ogrodowa.

To równie istotna sprawa, ponieważ architektura ogrodowa pomaga w uporządkowaniu ogrodu, wyznaczeniu i organizacji przestrzeni, a także w zapewnieniu prywatności i bezpieczeństwa. O czym zatem powinieneś pamiętać?

  • Ogrodzenie! Czyli oprawa ogrodu. Koniecznie sprawdź w jakim jest stanie po zimie. W zależności od rodzaju ogrodzenia, należy poddać go ewentualnym zabiegom pielęgnacyjnym oraz zaimpregnować. A może to już czas na nowe płoty?
  • Domek ogrodowy. Pamiętaj, aby zrobić porządek wewnątrz domku i sprawdzić czy niczego nie brakuje. Szkoda by było, gdyby nagle, w sezonie okazało się, że nożyce zardzewiały, a konewka ma wielką dziurę u podstawy. Lepiej wcześniej przygotować sobie listę narzędzi i akcesoriów, które należy dokupić. A może znajdziesz chwilę czasu, aby dorobić półki i regały w swoim domku? Kilka desek i gwoździ ułatwi Ci organizację miejsca dla najpotrzebniejszych rzeczy. Koniecznie oceń również stan domku! Może warto pokryć dach lepszym materiałem np. gontem? Polecamy również pomalować domek impregnatem.
  • Pomyśl nad dodatkami! Przypomnij sobie czego brakowało Ci w poprzednich sezonach. Wyobraź sobie co ułatwiłoby Ci organizację i sprawiło radość. Może brakuje Ci miejsca do relaksu: w takim przypadku rozważ zakup altany i mebli ogrodowych. A może denerwują Cię plastikowe śmietniki szpecące przestrzeń? Świetnym rozwiązaniem będą drewniane obudowy.

Jeśli planujesz zakup nowych elementów architektury ogrodowej, zrób przegląd oferty jeszcze w lutym. Jest spora szansa, że trafisz na atrakcyjne promocje przedsezonowe. Możesz również zapisać się do newsletterów i zacząć obserwować fanpage na Facebooku, aby mieć dostęp do najbardziej aktualnych informacji

Drewniana architektura ogrodowa

Po trzecie – Baw się!

Ogród powinien być dla Ciebie przede wszystkim strefą relaksu, odpoczynku i aktywności na świeżym powietrzu. W sezonie wiosenno-letnim to najlepsze miejsce do organizowania spotkań z rodziną i znajomymi. Można również urządzić przyjęcia, romantyczną kolację dla ukochanej osoby czy urodziny dla dzieciaków.

  • Zaplanuj imprezę! Będzie wiele okazji, aby zorganizować piknik lub urządzić „grilla” w gronie rodziny i przyjaciół np. długi weekend majowy (w tym roku dni wolne wypadną we wtorek i czwartek), 31 maja (czwartek), 15 sierpnia (środa), wszystkie weekendy i wakacyjne urlopy. Oczywiście pogoda może spłatać figle, ale warto jednak nastawić się pozytywnie.
  • Zorganizuj swój prywatny, ogrodowy zakątek. Wybierz miejsce, w którym będziesz mógł się zrelaksować czytając książkę lub słuchając muzyki. Otoczone pachnącymi kwiatami, w cieniu drzewa, osłonięte od wiatru.
  • Pomyśl o dzieciakach. Na pewno warto wygospodarować kawałek trawnika, aby pograć w piłkę czy postawić trampolinę. Zresztą sami też na tym skorzystacie. Ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie, a jeśli ogród jest duży, to można go śmiało wykorzystać nawet jako mini-boisko.

Dane adresowe

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Facebook
WOODER nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu