Drewniane artykuły do domu i ogrodu.

O czym pamiętać przed zakupem domku narzędziowego

Podpowiadamy, o czym pamiętać przed zakupem domku narzędziowego?

 

Domek ogrodowy jest istotnym elementem przydomowego otoczenia, czy działki rekreacyjnej, dzięki niemu możemy uporządkować przestrzeń, gromadząc niezbędne do utrzymania ogrodu narzędzia w jednym miejscu, jest też istotnym z - racji rozmiarów - elementem architektury ogrodowej, dlatego jego wybór był trafny, należy wziąć pod uwagę specyfikę przestrzeni, w której planujemy go postawić postawić oraz funkcję, którą ma za zadanie pełnić.

Od stycznia 2017 roku planując zakup domku nie musimy już martwić się o jedną ważną rzecz – pozwolenie na budowę. Aktualnie nie musimy zgłaszać zamiaru postawienia budowli o powierzchni do 25 m2 (w obrębie miasta) i  do 35 m2 (na terenie pozamiejskim) stosownym organom administracyjnym – problem zatem z głowy. O czym jednak powinniśmy pomyśleć?

O przygotowaniu podłoża

Stabilność domku ogrodowego zależy w dużej mierze od odpowiedniego przygotowania fundamentu, dlatego planując zakup domku powinniśmy jednocześnie zaplanować, jak przygotujemy podłoże.

Najbardziej polecanym rozwiązaniem, jednak dosyć wymagającym, jest montaż domku na wylewce betonowej, pozwala ono na zachowanie pełnych parametrów konstrukcyjnych domku. Przygotowanie wylewki wymaga jednak sprzętu, który nie każdy majsterkowicz posiada w swoim zapleczu. Opcjonalnym rozwiązaniem jest montaż na płytach lub kostce brukowej, zapewnia to dobrą izolację od podłoża, jednak płyty mogą po czasie zapadać się w ziemię tworząc różnice w poziomie podstawy, co może wpływać na naruszenie stabilności konstrukcji. Rozwiązaniem, które zdecydowanie odradzamy jest montaż domku na, cegłach bądź pustakach, umieszczonych w narożnikach podstawy, takie rozwiązanie prowadzi do wypaczania się elementów nośnych konstrukcji.

O organizacji przestrzeni

Planując zakup domku warto także wziąć pod uwagę ograniczenia przestrzeni, jaką dysponujemy. Jeśli mamy do dyspozycji tylko mały przydomowy ogródek, rozsądnym rozwiązaniem jest zakup mniejszego domku, czyli tzw. szafy ogrodowej, w której z powodzeniem możemy trzymać narzędzia ogrodowe, czy nawet ręczną kosiarkę do trawy,  a unikniemy w ten sposób sytuacji, kiedy przestrzeń wokół domu robi się po zbyt ciasna i mało swobodna. Większe domki ogrodowe natomiast doskonale sprawdzą się na samodzielnych działkach rekreacyjnych, czy letniskowych.

O wyposażeniu i dodatkach

Jeśli potrzebujemy miejsca do składowania drewna kominkowego, wówczas najlepiej zakup domku połączyć z zakupem drewutni. Połączenie drewutni z domkiem narzędziowym jest jednym z najbardziej funkcjonalnych i najczęściej stosowanych rozwiązań, pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni, a także uatrakcyjnia wygląd nadając mu nieco rustykalny styl. Warto także pomyśleć o wyposażeniu wnętrza i zawczasu zaplanować rozmieszczenie regałów, półek czy stołu na narzędzia.

Możemy także pomyśleć o dodatkach, które pozytywnie wpłyną na estetykę domku, dobrym pomysłem jest połączenie z pergolą przejściową lub umieszczenie na ścianie kratki na pnącza, dzięki takiemu zabiegowi domek stanie się integralną częścią i ozdobą naszego ogrodu.

Dane adresowe

Stelmet S.A.
ul. Gorzowska 20, 65-127 Zielona Góra
Komunikat

Na podany adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Facebook
WOODER nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu